533 444 555 info@pomorska.com.pl

Na czterech kołach czyli transport drogowy

 

Zakładając, że towar sprowadzamy do kraju drogą morską, na samym frachcie jego podróż się nie kończy. Pozostaje jeszcze transport do magazynów naszej firmy czy – wedle życzenia – bezpośrednio do klienta docelowego. Zagadnienie to jest szczególnie ważne, gdy import nie opiera się na frachcie morskim. Wtedy tym bardziej powinniśmy zwrócić uwagę na możliwości wybranej przez nas agencji w ramach transportu drogowego.

Transport drogowy możemy z grubsza podzielić na dwa rodzaje – transport kontenerowy i transport plandekowy. Jak łatwo sobie wyobrazić w pierwszym przypadku przewóz towarów odbywa się za pomocą samochodów ciężarowych z ładunkiem umieszczonym w kontenerze. Alternatywnie – transport plandekowy to tradycyjne ciężarówki, których ładunek zabezpiecza plandeka. Ciężko dyskutować tutaj, który rodzaj jest lepszy. Wszystko uzależnione jest od rodzaju towaru, odległości na jaką ma być przewieziony, a nawet wymagań klienta docelowego. Dobra agencja przede wszystkim powinna mieć w ofercie obydwie formy transportu. W drugiej kolejności  – co nie oznacza, że bez większego znaczenia– wybierze formę dla nas bardziej opłacalną. Zarówno pod względem finansowym jak i czasowym. A co najważniejsze, przewidując różne możliwości i zdarzenia, umożliwi  i  zapewni na nasze życzenie ubezpieczenie ładunku, co zabezpieczy nas przed niespodziewanymi wypadkami.

Transport drogowy to nie tylko przewiezienie towaru z jednego miejsca w drugie. To też załadunek i rozładunek samochodu, a także różne opcje przeładunku. W zależności od tego czy towar będzie przenoszony z kontenera do samochodu czy z samochodu do kontenera wymagany jest do tego odpowiedni sprzęt w postaci windy czy wózka widłowego. Upewnijmy się, czy wybrana przez nas agencja nim dysponuje, a przede wszystkim czy zapewnia te formy udogodnień. Pamiętajmy, że warto myśleć „do przodu”. Wybierając dobrą agencję celną mamy pewność, że nasz ładunek jest w pewnych rękach i zostanie prawidłowo i bezpiecznie dostarczony. Nawet na polskich drogach.

Najlepsze procedury celne

Najlepsze procedury

Chętnie doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie w zakresie procedur celnych.

Najlepsze procedury celne

Minimalne koszty frachtu

Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby zminimalizować Twoje koszty frachtu.

Najlepsze procedury celne

Inspekcje w pakiecie

Wyręczymy Ciebie podczas inspekcji granicznych na terminalach w Gdyni i Gdańsku.

Najlepsze procedury celne

Pełna reprezentacja

Na każdym etapie będziemy reprezentowali Twoją firmę przed Urzędem Celnym.

Najlepsze procedury celne

Export & Import

Profesjonalnie obsłużymy Twoje ładunki zarówno w eksporcie jak i imporcie.

Najlepsze procedury celne

Elastyczny magazyn

Przechowamy Twój towar tak długo jak tego będziesz chciał.

Najlepsze procedury celne

100% skuteczności

Sfinalizujemy każdą odprawę celną, z nami nie zapłacisz również podatku VAT.

Najlepsze procedury celne

Tani transport drogowy

Zaproponujemy taki rodzaj transportu drogowego, który pozwoli zaoszczędzić Ci pieniądze.

Najlepsze procedury celne

Bezpieczna dostawa

Bezpiecznie dostarczymy ubezpieczony ładunek pod wskazany przez Ciebie adres.

Jeżeli upewniłeś się, że obsłużymy Twoje zlecenie zgodnie z najwyższymi standardami nie zwlekaj...

skorzystaj z formularza i wypełnij niezbędne informacje, a my niezwłocznie skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić szczegóły kompleksowej obsługi Twojego ładunku!

W przeciwnym razie czytaj dalej o magazynowaniu.

Dobra agencja przede wszystkim ma w ofercie obydwie formy transportu…